• Ramado studio

סידור הבית כגישה לחיים.


אנחנו בעד סדר בבית. סדר שמאפשר להתמצא בקלות. סדר שמייצר שקט ואיכות חיים.


ישנן גישות ותורות שונות כיצד בונים סדר בבית, ולאחרונה כבשה את המקום הראשון בתחום מארי קונדו היפאנית אשר מתארת בספרה " סוד הקסם היפני",כיצד להגיע ליעד הנכסף הזה.
"סוד הקסם היפני", שמככב בשנתיים האחרונות בצמרת רשימות רבי המכר בעולם ורב המכר מס´ 1 של ה"ניו יורק טיימס", שתורגם לאחרונה לעברית, מציע שיטה ייחודית להשגת סדר בביתכם אחת ולתמיד. מארי קונדו מספרת על ניסיון רב שנים של התמודדות עם סדר וארגון נכון של תכולת הבית אשר הוביל אותה לבניית שיטה סדורה וגישה שלמה לחיים.


האם ניירות עדיין נערמים בביתכם כמו פתיתי שלג ובגדים נערמים לערמות, למרות מאמצים חוזרים ונשנים "לסדר את הבלגן"? השיטה מבוססת על סידור וארגון מחדש על פי קטגוריות פריטים.


קונדו מאמינה שהגישה שלה מבטיחה שהבלגן לעולם לא ישוב.

השיטה שלה פשוטה וחכמה, הכוללת שלושה עקרונות:


לבצע את מלאכת סידור הבית בסדר הנכון.


לשמור רק את החפצים שאנחנו אוהבים באמת.


לסדר הכול בבת אחת (גם אם ידרשו שבוע או שבועיים).


ביצוע הסדר וארגון הבית לפי השיטה, תזכה אתכם בבית מסודר עם תשתית שקל לשמר.


השיטה של קונדו מדברת על תהליך של אתחול. על ידי מיון ושחרור של תכולה מהבית ועל מצב שבו אנחנו בוחרים מחדש מה נשאר איתנו בבית. החדשנות בגישה שלה היא שדרך המיון יסודית, עוברים פריט אחר פריט ומה שקובע מה נשאר בבית הוא הרגש שלכם כלפי הפריט.


מחשבות כמו: "אולי אצטרך פריט זה בעתיד" או "חבל לזרוק" אינם שיקול מוביל בסידור, השאלה המנחה היא: "האם הפריט מעורר שמחה בלב".

בעבודתנו בסידור בתים ובמעבר דירה, אנו פוגשות בתופעת האגרנות.

לעיתים בני הבית המומים מכמויות הפריטים שהם צברו, ומהיקף החפצים הלא שימושיים שתפסו אצלם מקום, לפעמים למשך שנים רבות.


תרבות הצריכה והיחס הרגשי שאנו מפתחים לחפצים שמקיפים אותנו בבית, מוכרת בעולם ללא הבדל דת ,גזע וגיאוגרפיה. יחד עם זאת אין ספק שבשיטתה באים לידי ביטוי מאפיינים תרבותיים הקשורים ליפן ,בה גדלה קונדו.


בספרה, מצאנו חוסר התייחסות לבית כסביבת חייהם של משפחה שלמה: אמא, אבא, ילדים, חברים של הילדים, אורחים ועוד. בספרה הדגש המרכזי הוא התהליך שעובר/ת היחיד בסביבת מגוריו.


ועוד,יחסה החד משמעי והבלתי מתפשר לשלב הראשוני שהוא –לזרוק לזרוק לזרוק!.


בתרבות שלנו, יש יחס מיוחד לעבר, למורשת ולחפצים, לתמונות או ניירת שהם פריטים לא שימושיים בחיי היום יום. אנחנו מאמינות שחפצים אלו לא יעברו את מבחן ה:"האם זה מעורר שמחה בלב" ועדיין הרעיון של לזרוק אותם אינו מתקבל על הדעת.


במלאכת סידור הבית אחד החללים החשובים, שאנו מגדירות כ"לב הבית", הינו המטבח.


זהו חדר מרכזי וחשוב ביום יום של המשפחה במעבר דירה הוא החלל הראשון אותו נארגן, ובארגון מחדש של בית קיים הוא יזכה לחשיבות גבוהה.


יש חשיבות לארגון הפרקטי של המטבח, המאפשר סביבת עבודה פונקציונאלית ונעימה.


לפי שיטת מארי קונדו, יש למיין על פי הקטגוריות הבאות, לפי השיטה ובדיוק בסדר הזה:


בגדים, ספרים, מסמכים, שונות וחפצים בעלי ערך סנטימנטלי.


בכל קטגוריה יש לערוך מיון קפדני ולהשאיר רק את מה שמשמח אותנו ו/או משמש אותנו.


בניגוד לרושם שקונדו מייצרת בעודה מאיצה בנו לזרוק פריטים וחפצים מהבית ..והרבה!


היא רוחשת כבוד רב לפריטים ולחפצים שנשארים איתנו.


חפצים בבית אשר מאוחסנים בארון גבוה ולמשך שנים מוגדרים אצלה כחסרי חייות ואין להם מקום בחיינו. לדבריה, עלינו להודות להם על הערך שייצרו עבורנו ולשלחם בברכה הלאה.


לכל פריט וחפץ יש "חיים", ועליהם להיות בהישג יד ובמקום שאנו רואים אותם וכך ימשיכו לשמש אותנו בהנאה. לשיטתה של הגורו היפאנית ברגע שהבית יהיה מסודר באמת אתם תבחינו בשינויים חיוביים בכל תחומי החיים שלכם, מרץ ומוטיבציה בעבודה, במשפחה ובמערכות יחסים.

ממליצות לכם להיפטר מהבלגן ולגלות בעצמכם.

  • Facebook
  • Instagram
  • wassup

מוכנים לעשות איתנו שינוי

 התקשרו: 073-759-0005 או